Reims – Brest: Fogadási Tippek és Ligue 1 Előzetes
- Stade Auguste Delaune
- Január 24. 15:00
**Ez az ajánlat kizárólag a sportfogadasonline.com játékosainak elérhető, a weboldalon nem látható. A bónusz automatikusan aktiválódik, amikor a játékos végrehajtja az első befizetését az üdvözlő bónuszért.
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
Ahogy azt már megszokhattátok, ma is jelentkezem tippekkel, a vasárnapi játéknapot fogjuk tüzetesebben átvizsgálni. Első meccsünk a Reims – Brest lesz, ami véleményem szerint jó eséllyel bővítheti majd a bankrollunkat. A Reims ugyanis magára talált, bár épp most szakították meg egy ötmeccses veretlenségi sorozatukat. Az elkövető a Lille volt, így máris érthetőbb a dolog, Burak Yilmazék továbbra is fej-fej mellett haladva küzdenek a PSG-vel.
A Brest viszont zsinórban két meccset bukott, idegenben övék az egyik legrosszabb teljesítmény, egyáltalán nem lennék meglepődve, ha a meccs végén Dia és társai ünnepelhetnének győzelmet.
Unalomig ismételt mondás viszont, hogy a francia első osztály az egyik legkiismerhetetlenebb bajnokság, ahol sokszor köpik arcon a papírformát.
Vajon most is így lesz? Vagy a Reims behúzza ezt a bajnokit? Ennek szeretnék utánajárni…
Mi történt az előző fordulóban?
Röviden összefoglaljuk a két csapat elmúlt bajnoki mérkőzését, hogy tisztább képet kapjunk a formájukról.
Lille – Reims
Burak Yilmaz nélkül léptek pályára a Lille játékosai a Reims ellen, ezúttal Yazici és Jonathan David rohamozták az ellenfél kapuját, a 35 esztendős török csatár még csak a kispadon sem foglalt helyet.
Nem mondom, hogy szokása elaludni a Lille-nek az első félidőben, de történt már ilyen nem egy-nem kettő a szezonban. Most is hátránnyal fordultak, a Reims betalált az első félidőben, míg a hazaiak nem.
Azt sem lehetett mondani, hogy nem megérdemelt a vezetés, kiegyenlített csata folyt a pályán. Először Mbuku lőtt 15 méterről, nem sokat tévedett a szélső, majd jött a vezetést jelentő gól: A 36. percben Arber Zeneli adott be egy labdát a baloldalról, mindenki előtt elsuhant a játékszer, Abdelhamid már a puszta jelenlétével megzavarta a kapust, akinek a lábai között becsorgott a beadás. Szerencsés gól, de nem érdemtelen.
A Lille-nek egy veszélyes helyzete volt, egy szöglet után Benjamin André fejesét kellett kitornáznia Rajkovicnak.
Hátrányban fordult tehát a bajnoki második helyezett, de a második negyvenöt percben sikerült megfordítani a találkozó állását.
Szinte a kezdés után közvetlenül jött az egyenlítés, amit Rajkovic és Moreto Cassama hoztak össze. Egyrészt hibázott a kapus, aki azt a Cassamát játszotta meg kipasszolt labdájával, akit három Lille játékos vett körül. És hibázott a középpályás is, aki elcsúszott, így Jonathan Bamba elvette tőle a labdát, majd egy csavarással kiegyenlített.
Nagy erőket mozgósítottak a hazaiak ebben a játékrészben, de ennek csak a meccs legvégén érett be a gyümölcse. A csereként beállt Xeka távoli, lapos lövése kijött Rajkovicról, a kipattanót Jonathan David kotorta be a találkozó 88. percében. Ebben is benne volt a szerb, méghozzá nyakig.
Nem volt könnyű meccs, de a második félidő alapján abszolút megérdemelten nyertek a hazaiak.
*Ez az ajánlat kizárólag a sportfogadasonline.com játékosainak elérhető, a weboldalon nem látható. A bónusz automatikusan aktiválódik, amikor a játékos végrehajtja az első befizetését az üdvözlő bónuszért.
Brest – Rennes
Szoros eredményt játszott a Brest is, de ők a Reims-szel ellentétben vereséget szenvedtek, a megszerzett előnyüket nem tudták megtartani, a Rennes viszont még az első félidőben egyenlített, majd a szünet után a győztes gólt is megszerezték.
Négy perc elteltével szereztek vezetést a hazaiak, Perraud elfutása után Honorat elé tálalt, a szélső első lövését még védte Salin, de a második próbálkozásnál már nem volt szerencséje.
Három perccel később jött az egyenlítés: Terrier az alapvonalig vitte le a labdát a tizenhatoson belül, a túloldalra passzolt, ahol az érkező Bourigeaud kapuba lőtt.
Mindkét csapat növelhette volna góljai számát, talán a Brest ehhez kicsit közelebb is állt, két nagy helyzet maradt ki. Még az első félidőben Mounie találta el a kapufát, majd már a térfélcsere után Chardonnet fejesét kellett kitolnia Salinnak. A vendégeknél Eduardo Camavinga trükkös lövése lepte meg kishíján Larsonneur-t.
A mindent eldöntő gól a 77. percben született, méghozzá tizenegyesből: Honorat rúgta hátba a tizenhatoson belül kószáló Truffert-t, elég egyértelmű szitu volt. Clement Grenier lövését nem tudta védeni a Brest kapusa, így a Rennes megfordította a meccset.
A lefújás előtt a hazaiak másodszor is eltalálták a kapufát, ezúttal sem volt szerencséjük, így a vége 2-1 lett a vendégek javára.
Összefoglalás
Nem volt rossz a játék a Rennes ellen, ha jobban fogja a Brest kezét Fortuna, akkor több is lehetett volna ebből. Ettől függetlenül a Reims gárdáját jobbnak tartom, még mindig csóválom a fejem, ha ránézek a tabellára. Mostanság megindultak felfelé, de még mindig a táblázat második felében helyezkednek el.
Valon Berisha továbbra sem léphet pályára, valamint Moreto Cassama eltiltását fogja tölteni. Valószínűleg mindenki más marad a kezdőben, nem lesz változás a múltheti meccsükhöz képest.
A Brestnél szintén nem várható, hogy máshogy áll fel a csapat.
Említettem, hogy rosszul áll Honorat-ék szénája idegenben: Két győzelmük van, egyszer ikszeltek és hétszer kikaptak. Emellett sok gólt is kapnak, összesen húsz alkalommal vették be a kapujukat.
Általában nem születik sok gól a közös meccseiken, de ezúttal mindketten rúgják és kapják a gólokat becsülettel. A szorzó kiváló az overre és a hazai győzelemre is, én most az előbbi mellett döntök, azzal nagyobb biztonságban érzem magam…