Bajnokok Ligája 2022/2023: Esélylatolgatás – G csoport

Olvasd el 8 perc alatt szerző Bartos László 2022 szeptember 06.

Még két csoport, a G, valamint a H jelű, akikről a tegnapi napon tipp formájában már beszélgettünk. Ám lehet, hogy valaki arról lemaradt, lehet, hogy itt felmerül valami, amiről ott nem esett szó. Többek között a legerősebbnek gondolt kezdőjükről, és az esélyeikről az Ivibet fogadóiroda szerint.

G csoport

Ebben a négyesben az angol bajnok mellett található még a dán pontvadászat győztese, a németek ezüstérmese, valamint a spanyol bajnokság negyedik helyezettje.

Manchester City

Nem hiszem, hogy a Manchester City együttesét be kellene mutatni bárkinek is, aki ezt a blogot olvassa. Pep Guardiola együttese évek óta a BL legnagyobb esélyesei között van, azonban egyszer sem tudtak győzni. A legközelebb a 2020/2021-es idényben voltak, amikor döntőt játszhattak egy másik PL-csapat ellen. Ők voltak a favoritok, ám végül 1-0-ra kikaptak a Chelsea ellen. Tavaly is úgy álltak neki az idénynek, hogy nyerhetnek, és tényleg nagyon közel voltak a sikerhez. Az elődöntőben pár percet kellett volna kihúzniuk, kétgólos előnyük volt a Real Madriddal szemben, ám jött Rodrygo, aki egy percen belül kétszer is betalált a rendes játékidő legvégén, hosszabbításra mentve a meccset a Real Madridnak. Ahol egy buta szabálytalanság miatt Karim Benzema lőhetett büntetőt, és kiejtette ezzel a Cityt.

Guardiola mester a nyáron sok szurkoló álmát valósította meg azzal, hogy leigazolta Erling Haalandot a Borussia Dortmundtól. A norvég gólszakértő relatíve olcsó is volt, mert mindössze 60 millióból megúszták, ha egy évvel később próbálkoznak, biztosan nem ússzák meg 100 millió alatt. Érkezett még Julian Álvarez, egy másik befejező csatár, valamint Kalvin Phillips a középpályára, hátra Sergio Gomez és Manuel Akanji, és cserekapusnak Stefan Ortega. Erős csapat ez, még úgy is, hogy Raheem Sterling, Fernandinho és Gabriel Jesus is eligazolt, nem beszélve Oleksandr Zinchenkoról.

A City jól kezdett a bajnokságban, ott vannak tűzközelben, most a második helyen állnak négy győzelemmel és két döntetlennel. Már csak ők, illetve a Tottenham veretlen a PL-ben. A hétvégén 1-1-es döntetlent játszottak az Aston Villa otthonában, a góljukat Haaland szerezte, aki öt meccsen tíz gólnál jár… Elképesztő ez a fiú, annyira érzi a kaput, hogy félelmetes.

A csapatnak eddig sem volt sok gyenge pontja, a leginkább tényleg egy befejező csatár hiányzott, akit most megkaptak, rögtön kettőt is, mert Álvarezre is oda kell figyelni. A középpálya eddig is az egyik legerősebb volt, viszont a védelmen lenne még mit csiszolni, mert hiába áll nagyon jó focistákból, mégis azért be-betalálnak a többiek Ederson kapujába.

Ha mindent figyelembe veszünk, akkor a City számít a legnagyobb esélyesnek a Bajnokok Ligája serlegének megszerzésére, és az Ivibet is így gondolja ezt, jelen pillanatban 3.35-ös szorzón fut Bernardo Silváék győzelme.

Az meg egyértelmű, hogy ezt a csoportot meg kell nyerniük, mellettük a Sevilla, a Dortmund és a Köbenhavn együttese… Még az sem kizárt, hogy hibátlanul zárnak.

A Manchester City legerősebb összeállítása:

Ederson – Walker, Dias, Laporte, J. Cancelo – De Bruyne, Rodri, B. Silva – Mahrez, Haaland, Foden

Az esélyük a csoportgyőzelemre az Ivibet szerint: 1.18

Borussia Dortmund

Az előbb említett Erling Haaland nagyon hamar össze fog futni korábbi csapattársaival, hiszen a két együttest egy csoportba sorsolták. A Dortmundnak most jó esélye van arra, hogy megint az egyenes kieséses szakaszba kerüljön, elnézve ezt a négyest, csak a City erősebb náluk. Gondolhatnánk, hogy majd nagyot csatáznak a Sevillával, de a spanyolok mostani helyzetüket tekintve maximum a harmadik helyen állnak…

Haaland volt az, akit a leginkább pótolni kellett, és a vezetőség az Ajaxban nagyszerűen játszó Sebastien Haller mellett döntött. Az elefántcsontparti csatár kevéssel érkezését követően beteg lett, hererákot diagnosztizáltak nála, most épp a kezelés zajlik, bízunk abban, hogy mihamarabb újra a pályán láthatjuk. A B-terv Anthony Modeste lett, valamint a csapat tagja még Youssoufa Moukoko, Donyell Malen és Karim Adeyemi is, akik ezen a poszton tudnak játszani. De egyikük sem olyan jó (még), mint mondjuk Haller vagy Haaland.

A védelembe megvették Niklas Sülét, aki eddig nem igazán játszott, érkezett még Nico Schlotterbeck, aki viszont azonnal a kezdőbe került.

A Dortmund öt meccséből négyet megnyert a bajnokságban, csak a Werder Bremen ellen szenvedtek vereséget. Jó formában vannak tehát, a nyitányon pedig a Koppenhágával játszanak, hazai pályán, tehát a győzelem mondjuk azt, kötelező.

A Sevillával versenyezhetnek a második helyért, az nem realitás, hogy megelőzik a Cityt, még akkor sem, ha a tavalyi szezonban nagyot harcolva, egy hibának köszönhetően épp velük szemben estek ki…

A Borussia Dortmund legerősebb összeállítása:

Kobel – Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Dahoud, Bellingham – Adeyemi, Reus, Brandt – Haller

Az esélyük a csoportgyőzelemre az Ivibet szerint: 6.82

Élő fogadás:
Igen
Üdvözlő bónusz: 35,000Ft

*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért

Sevilla

Az andalúz gárda a tavalyi évben nem tudta kihasználni azt, hogy a Barca és az Atletico is gyengén teljesített az ősszel, és a megszerzett előnyüket tavaszra elszórakozták. Egy ideig a Real Madridra is veszélyt jelentettek, de hamar kiderült, hogy ebből nem lesz bajnoki cím, de még második hely sem. A városi rivális Betisszel szemben azért a negyedik helyért folyó csatát megnyerték, így legalább a BL meglett.

A nyári átigazolási szezont elszúrták, hiszen se csatár nem érkezett – jó ideig -, sem pedig olyan védő, akinek képességei felérnek a Koundé – Diego Carlos kettőshöz. Merthogy mindkettejüket eladták, és bár jött Marcao, valamint Nianzou, egyikük sincs azon a szinten, ráadásul a brazil sérült.

A Sevilla egy pontot szerzett eddig a bajnokságban, három vereség mellett egy döntetlent játszottak, és nem igazán látszik a kiút. Talán majd Kasper Dolberg érkezése felrázza őket, illetve még Iscora várnak a szurkolók, tőle várnak sokat, de sokévi padozás után nehéz visszanyerni a formát, de úgy sejtem, hogy látjuk még varázsolni a görbelábú játékmestert.

De nem biztos, hogy Lopetegui kezei alatt. Merthogy a spanyolok korábbi szövetségi kapitányának lába alatt ég a talaj, még egy kudarc, és akár meneszthetik is.

A csoportból való továbbjutásukra most így nagyon nincs esély, reálisabb cél a harmadik hely kivívása, az EL-nek úgyis specialistája az együttes.

A Sevilla legerősebb összeállítása:

Bono – J. Navas, Marcao, Nianzou, Acuna – Jordán, Delaney – Lamela, Isco, Corona – Dolberg

Az esélyük a csoportgyőzelemre az Ivibet szerint: 10.89

FC Köbenhavn

És végül a csoport negyedik tagjáról, a Koppenhágáról ejtünk néhány szót. Az együttes ittléte meglepetés, utoljára a csoportkörben 2016/17-ben vettek részt, általában a selejtezőben elvéreznek. Idén azonban megemberelték magukat, és sikerült legyőzniük a török bajnokot, a Trabzonsport. Ez az egy meccsük volt, a playoff-ban szálltak be a sorozatba. Hazai pályán 2-1-re nyertek, helyenként jó játékot is mutattak, míg idegenben 0-0 lett az eredmény.

Az együttes ittléte némiképp tehát meglepő, és nem is várnak tőlük semmit a bukik. A csoportgyőzelmük is meglepetés lenne, maga a továbbjutás is, hiszen láthatta mindenki, hogy milyen csoportba kerültek. A győzelmük pedig gyakorlatilag milliomossá tehet mindenkit, 501-szeres oddsot adtak nekik.

A Trabzonspor elleni meccs után leigazolták Andreas Corneliust, mellette még Mo Daramy, valamint Denis Vavro érkezésének örülhettek a szurkolók, de Lukas Lerager és Mat Ryan is nagy fogásnak mondható.

A hazai bajnokságban bukdácsolnak, négy győzelem mellett négy vereségük van. És lehet, hogy ez a kabát nagyon nagy lesz a csapatnak…

Az FC Köbenhavn legerősebb összeállítása:

Ryan – Diks, Vavro, Khocholava, Kristiansen – Falk, Lerager – Claesson, Lerager, Daramy – Cornelius

Az esélyük a csoportgyőzelemre az Ivibet szerint: 61.30

Már csak egy csoport hiányzik, a H jelű négyes.

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

felső