Bajnokok Ligája: A visszavágók – Bayern München – Red Bull Salzburg

Eljött a visszavágók ideje, és rögtön egy nyolcgólos kivégzést láthattak a nézők. A Bayern München Salzburgban megszenvedett, alig tudtak begyötörni egy gólt, így a hazaiak egy döntetlennek örülhettek, és talán még azt is elhitték, hogy az Allianz Arénában kiharcolhatják a továbbjutást. Este aztán Robert Lewandowski vezérletével a Bayern München határozott választ adott erre az osztrák gondolatra, és hatalmas különbségű győzelmet arattak.
Bayern München – Red Bull Salzburg: 7-1
G.: Lewandowski (3), Müller (2), Gnabry, Sané ill. Kjaergaard
Továbbjutott a Bayern München 8-2-es összesítéssel
Ilyen különbségű győzelemre nem számítottunk, arra viszont igen, hogy a bajorok győzni fognak. No meg arra is, hogy mindkét csapat betalál, bevalljuk őszintén, 5-0 után azért voltak kétségeink, de végül nem csak a Bayern München, de mi is győztünk.
A kezdőcsapatok:
Bayern München:
Neuer – Pavard, Süle, Hernández – Gnabry, Kimmich, Musiala, Coman – Müller, Sané – Lewandowski
Red Bull Salzburg:
Köhn – Kristensen, Solet, Wöber, Ulmer – Camara, Capaldo, Seiwald, Aaronson – Adamu, Adeyemi
A Bayernnél Manuel Neuer mégis vállalta a játékot, Julian Nagelsmann pedig ismét egy hihetetlenül támadó csapatot küldött a pályára. Ezzel már ráfaragtak egyszer, de ezúttal nem.
A Vendégek láthatóan törekedtek a biztonságra, három belső középpályás ügyelt a védekezésre (a négy védő mellett). Azt hiszem, a Salzburgnak az lehetett a célja, hogy minél tovább húzzák kapott gól nélkül, ekkor a Bayern játékosai idegesebbé váltak volna, és jöhetett volna a kontrajáték, ami ennek a fiatal csapatnak nagy fegyvere.
De nem sikerült távol tartani a hazaiakat a kaputól, és már nagyon hamar vezetést szerzett a München. Pedig a második percben Capaldo révén még a vendégek rúghattak volna gólt, kár volt eltékozolni azt az ajtó-ablak ziccert…
Szóval, a bajorok gólja: A 11. percben jártunk, amikor Kingsley Coman baloldali beadását Robert Lewandowski úgy vette át, hogy azzal be is csapta védőjét, Wöbert. Aki ebbe nem nyugodott bele, és bár a labdát akarta becsúszva elvenni a lengyeltől, vitte annak lábát is. Kétség sem férhetett hozzá, hogy tizenegyesnek kell következnie. Amit aztán a sértett be is vágott.
Két perccel később a Salzburg ismét gólhelyzetbe került, ezúttal Seiwaldnak hoztak össze egy helyzetet a müncheni védők, ám a középpályás nagy erővel a bal felső sarok mellé/fölé lőtt.
A 19. percben aztán jött egy kis közjáték: Ismét Wöber és Lewandowski találkoztak, most a tizenhatos vonalán, a játékvezető szabadrúgást ítélt, a VAR pedig közben megnézte, hogy ez tizenegyest ért-e, hogy Wöber a vonalon belül találta-e el a lengyelt? Felállt a sorfal, lefújták a sprayt, amikor hirtelen a bíró mégis a tizenegyespontra mutatott. Robert Lewandowski pedig ugyanoda rúgta a labdát, ahova először, 2-0.
Alighogy megvolt a második, érkezett a harmadik: A középkezdés után labdát veszítettek az osztrákok, megint Lewandowskit ugratták ki, a kapujából kifutó Köhn felszabadítási kísérletéből gólpassz lett, agyonrúgta a támadót, akinek Fortuna fogta a kezét, mert a labda a testéről a kapufát érte, majd a kipattanót a hálóba tessékelte.
És ezzel a fontos kérdések el is dőltek, a kérdés az volt, mennyit kap a Salzburg?
A félidőben még egyszer sikerült bevenni a kapujukat, a 31. percben saját tizenhatosánál veszített labdát a vendégcsapat, Coman a jobbszélen álló Serge Gnabry elé passzolt, aki jobb belsővel lőtte meg a negyedik Bayern München-gólt.
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
Kettőt is cserélt a félidőben Matthias Jaissle, lekapta az egyik belső védőjét (nem a két tizenegyest összehozó Wöbert), de a játék sokban nem változott.
A Bayern továbbra is irányított, a Salzburgnak már azzal problémája akadt, hogy megtartsa a labdát. A játékszer birtoklása százalékban mérve 71-29% volt a második félidőben.
Tíz perce tartott a második félidő, amikor a hazaiak megrúgták ötödik góljukat. Most Thomas Müller örülhetett, a támadó 16 méterről lőtte ki a bal alsót, a védők megint nem voltak sehol.
Az ötödik után a Bayern valamelyest visszavett, megelégedett az eredménnyel, kicsit ráültek, és a Salzburgnak legalább a becsületgól összejött. A 70. percben Maurits Kjaergaard talált a kapuba egy nagyon szép kontra után, mondom, ez szinte a Salzburg védjegye. Három passzal játszották át a teljes hazai csapatot, Aaronson a leshatáron futó társát választotta, Manuel Neuer nem tehetett a gólról.
Ez a találat felpörgette ismét a bajorokat, és még kétszer beköszöntek a lefújásig:
Előbb a 83. percben Thomas Müller lőtte meg második találatát, az utolsó gól pedig Leroy Sané nevéhez fűződött. Mindkettő szépségdíjas támadásból született, a Salzburg megint csak nyomozta a labdát.
Kijött a két csapat közti különbség, bár Wöber nagyban hozzájárult, hogy ez ennyire sima legyen. A két gyors góltól teljesen szétestek a vendégek, míg a Bayern München örömfocival rukkolt elő.
Vélemények a mérkőzésről
Matthias Jaissle nem keresett kifogásokat a mérkőzés után, sportszerű nyilatkozatban adta mindenki tudtára, hogy büszke csapatára, és hogy ezen az estén a jobb csapat nyert:
Nagyon kemény este volt ez a csapatom számára… De más csapatok is megszenvedtek itt. Egy ilyen topcsapat ellen csúcsteljesítményt kell nyújtanod, de ma erre nem voltunk képesek. Fájó a kudarc, de a pozitívumokat kell keresnünk: mi vagyunk a legfiatalabb csapat, amely a legjobb tizenhat együttes között szerepelt, és ezt már senki sem veheti el tőlünk.
Érthetően boldog volt Julian Nagelsmann, a Bayern München mestere, aki azért kapott kritikát az odavágót követően:
Ez tényleg egy nagyon-nagyon jó mérkőzés volt, technikailag hihetetlen teljesítményt nyújtottunk. Nagyon sok helyzetet teremtettünk, gyönyörű futballal, és sok szép támadásunk volt még, amelyek nem végződtek góllal. De még így is eljutottunk hét találatig. Nagyon agresszíven védekeztünk onnantól kezdve, hogy a középpályásaik megkapták a labdát, és változatos módokon, változatos játékhelyzetek után szereztük a góljainkat.
A holnapi napon érkezik a Liverpool – Inter összefoglalója, pénteken pedig a mai találkozókat foglaljuk majd össze nektek.