PSG – Lille Tipp | Felállások és Esélyek 2026.01.16.

Olvasd el 5 perc alatt szerző Bartos László 2026 január 15.
PSG
Teljesítmény:
V N N N N
  • Parc des Princes
  • Január 16. 21:00
Nézd élőben itt:
OnlySpins
Lille
Teljesítmény:
V V N N V
Üdvözlő bónusz: 80,000 Ft

*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért

A francia bajnokságra váltunk. Nem hiszem, hogy előfordult a mostani szezonban, hogy egy héten két Franciaországból érkező mérkőzésről beszéltünk. Tegnap a Monaco és a Lorient, ma pedig a PSG és a Lille következik. Ha megnézitek, ez a két csapat (mármint most már a PSG – Lille csatáról beszélek) az utolsó két bajnok. Nyilván a Lille a kakukktojás, többségében a párizsiak dominálnak a Ligue 1-ben.

És ez ebben a szezonban is így van, habár a bajnokságot jelenleg nem Hakimiék, hanem a Lens vezeti. A többség szerint ez csak egy ideiglenes állapot. Az biztos, hogy a listavezetőnek – és saját magának – nagy szívességet tehet most az újraszerveződő Génésio-legénység.

PSG

Ami sikerült a bajnokságban, az nem sikerült a kupában. Luis Enrique és csapata az évet a városi rivális, az újonc Paris FC ellen kezdte. Kicsit nehezen pörgött fel az együttes, de azért sikerült 2-1-re nyerniük. Hétfőn este a Francia Kupa nyolcaddöntője következett, az ellenfél ezúttal is a Paris FC volt. És a kiscsapat most sokkolta a nagytestvért, a Parc des Princes-ben nyertek 1-0-ra, a PSG tehát kiesett a kupából. Az elmúlt két alkalommal ők emelték magasba a trófeát, a harmadik alkalom nem fog összejönni.

Említsük meg azt is, hogy a Szuperkupa döntőjében is voltak problémák, nem sokon múlt, hogy ott is kikapjanak. A 95. percben – 2-1-es Marseille-i vezetésnél – Goncalo Ramos egyenlített, majd Lucas Chevalier fogott két tizit a büntetőpárbajban.

Az ősszel hibáztak eleget ahhoz, hogy ne ők vezessenek. A tabellán a Lens áll az élen, mögöttük foglal csak helyet a PSG. Mérlegük 12-3-2, vagyis nem sokszor buktak pontot, de a Lens még náluk is jobb teljesítménnyel rukkolt elő.

Otthon még veretlenek, egy Strasbourg elleni 3-3-at leszámítva minden meccsüket megnyerték, ez hét győzelmet jelent.

Eddig se érkező, se távozó, pletykákkal viszont a padlás is tele. Ezektől most inkább megkímélnélek benneteket, a nagy része úgyis csak kacsa. Marokkóval készül az ANK-n Asraf Hakimi, sérült Matvej Szafonov és Lee Kang-in.

A várható kezdőcsapat:

Chevalier – Zaire-Emery, Zabarnyi, Pacho, Mendes – Neves, Vitinha, Ruiz – Doué, Dembélé, Kvaratskhelia

Egymás elleni meccsek

Íme a két együttes legutóbbi öt egymás elleni mérkőzésének eredménye:

Előző 5 meccs eredménye
2025.10.05.Ligue 1
lille
1:1
psg
Ligue 1
2025.03.01.Ligue 1
psg
4:1
lille
Ligue 1
2024.09.01.Ligue 1
lille
1:3
psg
Ligue 1
2024.02.10.Ligue 1
psg
3:1
lille
Ligue 1
2023.12.17.Ligue 1
lille
1:1
psg
Ligue 1
Üdvözlő bónusz: 80,000 Ft

Lille

Szintén búcsúzott a kupától a Lille legénysége, őket az Olympique Lyon verte ki vasárnap este. Az első vendég gólra még volt felelet Nathan Ngoy részéről, de a másodikra már nem. A Lille előtte a bajnokságban is vereséget szenvedett, úgy tűnik, hogy a remek formájuk a végéhez közeledik. A Ligue 1-ben a Rennes állította meg őket, bár ott besegített ebben saját védőjük, Alexsandro is, aki 14 perc játék után kapott piros lapot. Az eredmény 0-2 lett.

Ettől függetlenül a csapat ott van az első négyben, konkrétan a negyedik pozit foglalják el, és szerintem egyáltalán nem szükséges lemondaniuk a dobogóról. Már csak azért sem, mivel csak a rosszabb gólkülönbségük helyezi őket a 3. OM mögé.

Eddig 10 győzelmet arattak, 2-szer ikszeltek, 5-ször kaptak ki. Idegenben 3-1-3-mal állnak, ami a harmadik legjobb eredmény ebben a ligában. És ne feledjük, tréfálták már meg ők a PSG-tmondjuk ez győzelmekben ritkán mutatkozik meg.

Eltiltás miatt nem játszik Alexsandro és Romain Perraud sem, Hamza Igamane az ANK-n, de talán Aissa Mandi, Chancel Mbemba és Ngal Mukau újra játszik, miután mindhármuk csapata kiesett az Afrikai Nemzetek Kupájáról. Sérült még Ethan Mbappé és Marc-Auréle Caillard.

A várható kezdőcsapat:

Özer – Meunier, Mbemba, Mandi, Verdonk – André, Bentaleb – Broholm, Haraldsson, Sahraoui – Giroud

Tippelde

A PSG az évet elég gyengén kezdte. Mintha kicsit fáradtak volnának, ami nem is meglepő. A hétvégi botlás után elképzelhető egy újabb pontvesztés, bár hazai pályán – és a kupakieséstől fűtve – még az is benne van, hogy szétszedik a Lille csapatát.

Fő tippek:

1.: Két és fél gól feletti eredmény

2.: Mindkét fél szerez majd gólt

Töltsd fel az egyenleged a Stonevegas irodájánál az 50%-os újratöltési bónusszal akár 200.000 Ft értékben!

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

Bajnokok Ligája
felső