Sevilla – Mallorca Tipp | Felállások és Esélyek 2025.10.18.
- Ramón Sánchez-Pizjuán
- Október 18. 14:00
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
Újabb bajnoki meccsek jönnek, ma a spanyol és az angol élvonal kerül a fókuszba. A Sevilla – Mallorca összecsapás után következik majd két angol, a Palace – Bournemouth és a Fulham – Arsenal, végül pedig visszatérünk a LaLigába.
Azt gondoltuk – nem egyszer mondtuk a szezon kezdete óta –, hogy idén baromi nehéz dolga lesz a Sevillának. De, mint mindig, valahogy megoldják. Egyelőre legalábbis. Hiába a rettentően nehéz pénzügyi helyzet, hiába gyengült meg a keret, hiába estek ki tavaly majdnem… Állják a sarat és olyan skalpokat szereznek, amire egyáltalán nem gondoltak a szurkolóik.
A szenvedő Mallorcát ezek után illene megverniük hazai pályán.
Sevilla
Azt gondolnátok, hogy átvernek a saját emlékeim, és a Sevilla szezonját a Barca elleni fölényes győzelem szépíti így meg. De nem, Matías Almeydáék épp akkorát mennek és úgy köpik szembe az elvárásokat, hogy csak na. Félő azért, hogy nem marad ez így, de talán az argentin megoldja, hogy ne legyenek kiesési problémái a csapatnak. Na és most, hogy Monchi újra szabad… a szurkolók már kérik vissza egykori sportigazgatójukat, akit az Aston Villától küldtek el nemrégiben. Anno Monchi játékosként nem nyújtott nagyot, de ő volt az, aki a Sevilla nagyjait felfedezte. A saját alomból Jesús Navas, Antonio Puerta, José Antonio Reyes vagy Sergio Ramos nevét mindenki ismeri, de Ivan Rakitic, Adriano, Dani Alvés és Júlio Baptista sem volt kutyaütő éppenséggel.
Baromi nehezn indult a szezon, a Bilbao és a Getafe is megverte őket, onnantól viszont fokozatosan lettek jobbak és jobbak. Azóta csak egy vereségük van, a Villarreal intézte el a csapatot a Ramón Sánchez Pizjuánban.
Ám a szurkolókban nem ez a meccs marad meg leginkább, hanem a legutóbbi, amit az FC Barcelona ellen vívtak. A Hansi Flick vezette vendégek alapcsapattal álltak ki, mégis egy csúnya verés lett a vége, négy gólba futottak bele. Betalált Alexis Sánchez, Isaac Romero, José Ángel Carmona és Akor Adams is.
Meglepetés, de a Sevilla a felsőházban található 4-1-3-as mérleggel, 15 rúgott góllal. Otthon ez a győzelem volt az első, pont a címvédő ellenében, mellette kétszer kikaptak és egyszer ikszeltek. Szóval itt azért még javítani kéne.
A nyáron érkező Alfon González mellett a kölcsönből visszatérő Joan Jordán marad ki sérülés miatt, illetve Tanguy Nianzou és Adria Pedrosa.
A várható kezdőcsapat:
Vlachodimos – Carmona, Azpilicueta, Marcao, Suazo – Mendy, Agoumé, Sow – Sánchez, Romero, Vargas
Egymás elleni meccsek
Íme a két együttes legutóbbi öt egymás elleni mérkőzésének eredménye:
Mallorca
Kétlem, hogy a vezetőség sokáig marad türelmes Jagoba Arrasatéval szemben. A liga egyik legtehetségesebbnek tartott mestere bűnrosszul kezdett, és bár a Mallorca nem egy élcsapat, az utolsó helynél sokkal többet várnak az együttestől. Az elmúlt években folyamatosan a középmezőny tagjai voltak, akadtak kiemelkedő idények, tavaly például – már Arrasatéval a kispadon – 10. helyet kaparintották meg.
Nem volt akkora a játékosmozgás, hogy ez a fajta visszaesés észszerű legyen. De igenis ez a helyzet. A Mallorca utolsó, egyetlen győzelmük mellett kétszer ikszeltek és ötször kikaptak.
A szünet előtt abban bíztak, hogy a szintén gyengén szereplő Athletic Bilbaot meg tudják fogni, legalább egy pontra jók lesznek, de nem így történt. Történhetett volna, mert a hajrában Samu Costa egyenlített, öt perccel később viszont a tartalékos hazaiak újfent vezetést szereztek, és ez már ki is tartott.
Idegenben eddig mind a négy meccsüket elbukták, 8 gólt kaptak, 4-et lőttek. Nem túlzás, a mostani találkozón az edzőjük mallorcai karrierje is a tét lehet.
Három sérültről lehet olvasni, Asano Takuma és Marash Kumbulla mellett Omar Mascarell maradhat ki, míg Dani Rodríguez eltiltása után visszatér.
A várható kezdőcsapat:
Bergström – Maffeo, Valjent, Raillo, Mojica – Samu Costa, Morlanes – Domenech, Darder, Torre – Muriqi
Tippelde
Ha a koszovói csatárnak megy, a csapatnak is megy. Muriqi azonban mostanában nem szórja a gólokat. És azt gondoljuk, a Sevilla okkal magabiztos. Bár lehet, hogy nekik nem jött jól a válogatott szünet.
Fő tippek:
1.: Sevilla győzelem
2.: Két és fél gól alatti eredmény
Növeld a szorzóidat! Tégy egy multifogadást a 20BET oldalán, és nyerj akár 100%-kal több pénzt!