Skócia – Görögország Tipp | Felállások és Esélyek 2025.10.09.

Olvasd el 6 perc alatt szerző Bartos László 2025 október 06.
Skócia
Teljesítmény:
N D N V V
  • Hampden Park
  • Október 09. 20:45
Nézd élőben itt:
Betista
Görögország
Teljesítmény:
V N N N N
Üdvözlő bónusz: 100,000 Ft

*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért

Már-már unja egymást ez a két válogatott, a Nemzetek Ligája után most megint összefutnak. A Skócia – Görögország megint a csütörtöki kínálat izgalmasabb meccsei közé tartozik. Főleg, mert mindkét csapat ott akar lenni a világbajnokságon, és egymáson át vezet az út.

Ne feledjük, a csoport tagja Dánia is, úgyhogy vélhetően az első hely már nem kiadó. Pont az északiak lehetnek a forduló győztesei, kétlem, hogy ne tudnák begyűjteni a három pontot Fehéroroszország ellen, miközben ezen két válogatott akár meg is osztozhat a pontokon.

Valószínűleg ez a párharc valóban döntő befolyással bír, és én most úgy gondolom, a pótselejtezőért fognak megvívni egymással.

Skócia

Kemény négyesbe került a skót válogatott, amely nem szeretne újabb húsz évet várni arra, hogy nagy tornán vegyen részt. Steve Clarke mester mindent megtesz annak érdekében, hogy legalább a második hely meglegyen, de ez piszok nehéz feladat lesz. És ahogy azt a fenti bevezetőben említettem, az egyik legfontosabb mérkőzés most következik.

Skócia egy dánok elleni döntetlennel indított – már ezáltal sikerült lépéselőnybe kerülni a görögökkel szemben, hiszen ők kikaptak a favorittól -, majd a négyes leggyengébbje, Fehéroroszország következett. Őket 2-0-ra győzték le (Che Adams mellett egy öngól segített ebben).

A mester a jól megszokott kulcsemberekkel tarkított keretet tárt a szurkolók elé, de az kiderült, hogy nincs minden rendben. Konkrétan kapusgondjai vannak Clarke-nak. Így Zander Clark helyét a 42 esztendős Craig Gordon vette át. Előbbi ugyanis nincs játékban, bár a veteránnál is ugyanez a helyzet, sőt… Gordon májusban védett utoljára, de a kapitány szerint a rutinja segíthet.

Kapott némi kritikát Clarke, amiért sem Lawrence Shankland, sem pedig Oliver Burke nem kapott meghívót, noha mindketten szórják a gólokat. Burke nemrég a Frankfurtnak lőtt három gólt, Shankland pedig a Hearts színeiben 7/4-nél jár jelenleg.

Szintén hiányozni fog Dominic Hyam, valamint Max Johnston. Mindketten stabil kezdők másodosztályú csapatukban, a Wrexhamben és a Derby Countyban.

A teljes keret:

Kapusok: Craig Gordon, Angus Gunn, Liam Kelly

Védők: Grant Hanley, Jack Hendry, Aaron Hickey, Scott McKenna, Anthony Ralston, Andy Robertson, John Souttar, Kieran Tierney

Középpályások: Ryan Christie, Lewis Ferguson, Ben Doak, Billy Gilmour, John McGinn, Kenny McLean, Scott McTominay, Lennon Miller

Támadók: Che Adams, Kieron Bowie, Lyndon Dykes, George Hirst

A várható kezdőcsapat:

Gunn – Hickey, Souttar, Hanley, Robertson – McGinn, McTominay – Christie, Adams, Ferguson – Dykes

Egymás elleni meccsek

Íme a két együttes legutóbbi négy egymás elleni mérkőzésének eredménye:

Előző meccs eredménye
2025.03.23.Nemzetek Ligája
skócia
0:3
görögország
Nemzetek Ligája
2025.03.20.Nemzetek Ligája
görögország
0:1
skócia
Nemzetek Ligája
1995.08.16.Eb-selejtező 1996
skócia
1:0
görögország
Eb-selejtező 1996
1994.12.18.Eb-selejtező 1996
görögország
1:0
skócia
Eb-selejtező 1996
Üdvözlő bónusz: 100,000 Ft

Görögország

Létfontosságú meccs ez Ivan Jovanovicék számára. Hiszen le vannak maradva a csoportban, Dánia és Skócia mögött csak a harmadik helyet foglalják el, ami nem ér világbajnoki kvalifikációt. De még csak pótselejtezőt sem. A görög csapat ugyan kezdésnek megverte a belorusz nemzeti együttest, de aztán a vártnál sokkal simábban kapott ki Dániától. Ráadásul hazai pályán.

Pedig ez a görög keret évek óta nem volt ennyire erős, ha van esély vb-re kijutni, hát az most van. Európa egyik leginkább keresett tinédzserét csábították magukhoz, Konstantinos Karetsas mindössze 17 éves, végigjárta a belga szamárlétrát, majd úgy döntött, a felnőttek között már görög válogatott szeretne lenni. Szintén az újak közé tartozik Christos Mouzakitis, aki a fehéroroszok ellen mutatkozott be.

Közben több görög kerettag is Európa nagycsapataiban futballozik, Odysseas Vlachodimos, Konstantinos Mavropanos, Pantelis Hatzidiakos, Kostas Tsimikas, Vangelis Pavlidis vagy Christos Tzolis nagy bajnokságokban játszik, és meg is állják a helyüket többnyire.

Jovanovicnak egy nagy problémája van most, mégpedig az, hogy Panagiotis Retsos megsérült, az ő helyét pedig Giannis Michaleides vette át. Róla azt kell tudni, hogy 25 esztendős, a PAOK-ban játszik, és kétszeres görög válogatott. Igaz, utoljára 2020-ban hívták be a keretbe.

A teljes keret:

Kapusok: Odysseas Vlachodimos, Konstantinos Tzolakis, Christos Mandas

Védők: Konstantinos Mavropanos, Pantelis Hatzidiakos, Giannis Michaleides, Konstantinos Koulierakis, Lazaros Rota, Georgios Vagiannidis, Dimitrios Giannoulis, Kostas Tsimikas

Középpályások: Dimitrios Kourbelis, Manolis Siopis, Petros Mantalos, Christos Mouzakitis

Támadók: Georgios Masouras, Christos Tzolis, Fotis Ioannidis, Vangelis Pavlidis, Anastasios Bakasetas, Anastasios Douvikas, Giannis Konstantelias, Konstantinos Karetsas

A várható kezdőcsapat:

Tzolakis – Vagiannidis, Mavropanos, Koulierakis, Tsimikas – Kourbelis, Bakasetas – Karetsas, Masouras, Tzolis – Pavlidis

Tippelde

Skóciának is nagyon kell a győzelem, nem csak a görögöknek. Úgy látom, hogy a kapusprobléma mellett hazai részről nincs különösebb gond, de egyébként a görögök is baromi erősnek tűnnek első ránézésre.

Fő tippek:

1.: Döntetlen

2.: Két és fél gól alatti eredmény

Heti Cashback a 22bet oldalán! Kapj pénzt a fogadásaid után, akár 350.000 Ft is a markod ütheti.

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

Bajnokok Ligája
felső