Wales – Észak-Macedónia Tipp | Felállások és Esélyek 2025.11.18.

Olvasd el 5 perc alatt szerző Bartos László 2025 november 17.
Wales
Teljesítmény:
N V V V N
  • Cardiff City Stadium
  • November 18. 20:45
Nézd élőben itt:
Betista
Észak-Macedónia
Teljesítmény:
D D D N V
Üdvözlő bónusz: 100,000 Ft

*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért

Mai harmadik mérkőzésünk következik, szintén egy keddi válogatott meccs, ami a pótselejtezőről dönthet. Vagy akár az egyenesági kijutásról, ha valahogy Belgium kikapna az eddig gólt sem lövő, ellenben 24-et kapó, pont nélkül az utolsó Liechtensteintől.

Nos tehát, ezek alapján a kevésbé jártas érdeklődőknek is leesett, hogy a Wales – Észak-Macedónia a második helyről fog szólni.

Egyelőre egyenlő pontszámmal állnak a J csoportban, Craig Bellamy együttese azonban gyengébb gólkülönbsége miatt szorul a 3. helyre. Ha nyernek otthon, megvan a pótselejtező. Ha ikszelnek vagy kikapnak, akkor Észak-Macedónia ismét egy pótselejtezőben találja magát.

Következzen a Wales – Észak-Macedónia mérkőzés!

Wales

A legfőbb különbség most Wales és Észak-Macedónia között az, hogy a britek két vereséget elszenvedtek, mindkétszer a belgák ellen. Míg Észak-Macedónia mindkét találkozót lehozta döntetlennel. Az immáron Craig Bellamy által irányított együttes négy győzelmet aratott a két vereség mellett, valamint egyszer ikszeltek.

Most novemberben két mérkőzés várt rájuk, Liechtenstein ellen a vártnál sokkal nehezebben sikerült győzni, a kiscsapat egy órán át tartotta magát, akkor érkezett Jordan James, és lőtte meg a győztes gólt.

Persze némi visszafogottság is volt ebben a kezdőben, David Brooks vagy Brennan Johnson csak a kispadról szállt be. Kieffer Moore, Ben Davies és Ben Cabango még csak ott sem voltak, pár nappal a találkozó előtt kikerültek a keretből sérülés miatt. Nem csak ők, hanem Aaron Ramsey is hiányzott, és ezúttal is hiányozni fog.

Utólag ketten kerültek be, Rhys Norrington-Davies és Isaac Davies, utóbbi még nem volt a válogatottban.

További problémát jelent, hogy Ethan Ampadu és Jordan James, tehát a középpálya két fontos láncszeme, kapott sárga lapot egy papíron könnyű meccsen, így eltiltottak lesznek. Ez azt jelenti, hogy Bellamy egy felforgatott együttest küld majd a pályára.

A teljes keret:

Kapusok: Karl Darlow, Adam Davies, Tom King

Védők: Jay Dasilva, Chris Mepham, Joe Rodon, Dylan Lawlor, Neco Williams, Ronan Kpakio, Rhys Norrington-Davies

Középpályások: Ethan Ampadu, Josh Sheehan, Jordan James, Liam Cullen, Joel Colwill, Rubin Colwill, Kewis Koumas, Mark Harris, Nathan Broadhead

Támadók: Brennan Johnson, David Brooks, Dan James, Sorba Thomas, Harry Wilson

A várható kezdőcsapat:

Darlow – Williams, Rodon, Mepham, Dasilva – Sheehan – Johnson, Wilson, Brooks, D. James – Harris

Egymás elleni meccsek

Íme a két együttes legutóbbi három egymás elleni mérkőzésének eredménye:

Előző meccs eredménye
2025.03.25.Vb-selejtező 2026
észak macedónia
1:1
wales
Vb-selejtező 2026
2013.10.11.Vb-selejtező 2014
wales
1:0
észak macedónia
Vb-selejtező 2014
2013.09.06.Vb-selejtező 2014
észak macedónia
2:1
wales
Vb-selejtező 2014
Üdvözlő bónusz: 100,000 Ft

Észak-Macedónia

Goran Pandev visszavonulása után sem állt meg a fejlődés Észak-Macedóniában, már, ami a focit illeti. Pedig előzetesen nem sok esélyt adtak ennek a válogatottnak Belgium és Wales mellett. Ehhez képest az utolsó forduló előtt az északmacedónok állnak továbbjutásra, míg Wales mögöttük. Nem mellesleg Blagoja Milevski csapata veretlen, három győzelmük és négy döntetlenjük van.

Kicsit bánhatják, hogy októberben a kazah csapatot otthon nem tudták megverni, pedig az simának tűnt előzetesen.

Most már csak egy találkozó vár rájuk, és idegenben elég nem kikapni. Ami persze nem lesz könnyű, még egy tartalékos walesi csapattal szemben sem.

A gárda egy lettek elleni felkészülési mérkőzéssel hangolt, melyen nem volt gól, bár gondolom a fejekben inkább a cardiffi kirándulás volt.

Rengeteg ismerős név van ebben a mostani keretben, Musliu, Bardhi, Serafimov, Babunski vagy Miovski mind megfordultak Magyarországon. De már egyikük sincs itt.

Ismét a keret tagja Aleksandar Trajkovski, akinek már jó ideje nincs csapata, mégis állandó szereplője a válogatottnak. A megszokott nevek közül viszont nincs itt Ezgjan Alioski, aki sérülés miatt maradt ki.

A teljes keret:

Kapusok: Stole Dimitrievski, Dejan Iliev, Damjan Shishkovski, Igor Aleksovski

Védők: Visar Musliu, Nikola Serafimov, Gjoko Zajkov, Bojan Dimoski, Andrej Stojchevski, Darko Velkovski, Stefan Despotovski, Bojan Ilievski, Stefan Ashkovski

Középpályások: Enis Bardhi, Jani Atanasov, Elif Elmas, Isnik Alimi, Luka Stankovski, Tihomir Kostadinov, Reshat Ramadani, David Babunski

Támadók: Bojan Miovski, Milan Ristovski, Darko Churlinov, Aleksandar Trajkovski, Elmin Rastoder, Kristijan Trapanovski, Lirim Qamili

A várható kezdőcsapat:

Dimitrievski – Ilievski, Serafimov, Stojchevski, Ashkovski – Kostadinov, Alimi, Bardhi – Ristovski, Trajkovski, Churlinov

Tippelde

Nagyon tartalékos a hazai csapat, olyan fontos játékosok estek ki, akiket nem egyszerű pótolni. Bár így is maradt néhány kiemelt spíler, mint mondjuk Brennan Johnson vagy David Brooks, a győzelmet nem érzem közelinek.

Fő tippek:

1.: Döntetlen

2.: Két és fél gól alatti eredmény

Játssz, tippelj és nyerj: A Powbet játékán 4.500.000 Ft a fődíj

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

Bajnokok Ligája
felső