Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund: Fogadási Tippek és Bundesliga Előzetes
- BORUSSIA-PARK
- Január 22. 20:30
**Ez az ajánlat kizárólag a sportfogadasonline.com játékosainak elérhető, a weboldalon nem látható. A bónusz automatikusan aktiválódik, amikor a játékos végrehajtja az első befizetését az üdvözlő bónuszért.
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
Kedd esti veresége után a Borussia Dortmund bizony nehéz helyzetben van. Az a Bayer Leverkusen állította meg őket, akik 2021-ben nem nyertek még tétmeccset és az előző bajnokijukon kiábrándító játékot mutattak. Most viszont őrületes bizonyították, hogy jó focira is képesek, és 2-1 arányban legyőzték Haalandékat, akik már hatszor szenvedtek vereséget ebben az idényben, nagyon távolodik a salátástál. Beérte őket a Wolfsburg, és egy esetleges Union Berlin sikerrel a fővárosiak meg is előzhetik őket.
A Gladbach szűk, egygólos győzelmet aratott a Werder Bremen fölött, és fellépett a hetedik helyre. Könnyen előfordulhat, hogy a bajnoki címért folytatott küzdelem nem lesz izgalmas, de azt garantálom, hogy a Bajnokok Ligája és Európa Liga helyekért ismét őrületes küzdelem lesz a csapatok között.
Most egymás ellen mérkőznek, és ez megint remek erőfelmérő lesz a Dortmund számára. Nézzük a Gladbach – Dortmund találkozó beharangozóját.
Mi történt az előző fordulóban?
Röviden összefoglaljuk a két csapat elmúlt bajnoki mérkőzését, hogy tisztább képet kapjunk a formájukról.
Borussia Mönchengladbach – Werder Bremen
Nyers leszek és őszinte: Nem érdemelt győzelmet a Borussia Mönchengladbach csapata. Vagy inkább úgy pontos, hogy nem érdemelt vereséget a Werder Bremen? Mindkettőben van igazság. Florian Kohfeldt csapata nagy elánnal vágott neki a találkozónak és egymást érték a helyzetek, csak azok egyikét sem tudták értékesíteni. Möhwald lövésével kezdődött, a középpályás kapásból bombázott csodaszép mozdulattal Yann Sommer kapujára, de a svájci válogatott is csodaszépen védett.
Ezután viszont hibázott a kapus, a tizenhatoson kívül pattant el tőle a labda, Sargent lecsapott rá, Sommer felrúgta a támadót, viszont Felix Agu az üres kapura lőtt, ezt a gólvonalon álló Matthias Ginter vágta ki a mezőnybe.
A második félidőben aztán a hazaiak gólt szereztek, Benes László szabadrúgását Nico Elvedi bólintotta a kapuba. Ezt követően még akadt egyenlítési lehetőség, a Werder egyik legjobb játékosa, a csereként beszálló Milot Rashica például a kapufát találta el, és még szerencséje sem volt, mert ugyan a kipattanó Yann Sommer hátát találta el, a kapus időben reagált és megfogta a labdát.
Az utolsó esély Leonardo Bittencourt előtt adódott, 12 méterről fölé durrantott a brémai középpályás, így a játék képe ellenére vereséggel és lógó orral kellett távozniuk a vendégeknek.
*Ez az ajánlat kizárólag a sportfogadasonline.com játékosainak elérhető, a weboldalon nem látható. A bónusz automatikusan aktiválódik, amikor a játékos végrehajtja az első befizetését az üdvözlő bónuszért.
Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund
Szentül hittem, hogy a gyengélkedő Bosz-legénységet meg tudja verni a Borussia Dortmund, de csalódnom kellett. Pedig ez a hétközi forduló tippek szempontjából elég jól állt, ez eléggé belerondított az összképbe.
Meg kell hagyni, jó kis meccs volt, és nyoma sem volt annak az elveszett játéknak, amit a Leverkusen idei első két meccsén mutatott. Jól járatták a labdát, aminek meg is lett az eredménye, Leon Bailey fantasztikus indítását a két védő mellett kilépő Moussa Diaby vette át – nem kevésbé fantasztikusan -, majd Roman Bürki mellett a hálóba gurított.
A Dortmund egyetlen komolyabb helyzete Thomas Meunier nevéhez fűződik, akinek lövése mellé szállt, Erling Haaland pedig nem érte el még becsúszva sem. Ha a norvég bele tudta volna tenni a lábát, szinte biztos a gól.
Diaby még a félidő vége előtt kihagyott egy ziccert, aztán jöhetett a megérdemelt pihenő. Egyébként sokatmondó tény, hogy a hazaiak az első félidőben tizennégy alkalommal próbálkoztak kapura lövéssel.
A szünet után tekerjünk előre a 67. percig, ekkor egyenlített a Dortmund. Julian Brandt idén nem kap akkora szerepet a csapatban, most viszont Hazard sérülése és Gio Reyna betegsége miatt a kezdőben találta magát. 18 méteres lövésével meghálálta a bizalmat, a labda a bal alsó sarokban kötött ki, Hradecky csak belepiszkálni tudott.
A győzelem érdekében egyre jobban kitámadtak a vendégek (Brandt lövését a gólvonalról mentette Tapsoba), így a gyógyszergyáriak a 80. percben ismét előnyhöz jutottak. Három támadóra jutott két védő, kis passzolgatás után Florian Wirtz kapta a labdát, majd 16-ról lőtt, 2-1.
Ez az előny kitartott a meccs végéig, Dortmundban lassan lemondhatnak arról, hogy versenyben lesznek a bajnoki címért.
Összefoglalás
Egyfajta előttem az utódom érzése lehet majd Edin Terzicnek a meccs előtti ökölpacsinál, a hírek szerint nem állandósítják őt a kispadon, Marco Rose a legnagyobb esélyes, hogy nyáron Dortmundba tegye át a székhelyét. Valószínűleg Terzic is tudta, hogy nagyon erős teljesítményt kell hoznia, hogy ő maradhasson az edző, ez eddig nem annyira teljesül.
Térjünk rá a meccsre, térjünk rá arra, hogy kik is alkotják majd a csapatokat. Breel Embolo mostanában sokat szerepelt a kezdőben, viszont a Werder elleni meccset is kihagyni kényszerült, nem volt egyértelmű a teszteredménye, azóta már tisztázódott a szituáció. Visszatérhet Marcus Thuram, letelt az ötmeccses eltiltás, amit ellenfele arcon köpéséért kapott a támadó. Felépült apróbb sérüléséből Alassane Plea is, aki már a Bréma ellen játszott, valószínűleg most is kezdő lesz, Thuram viszont ennyi kihagyás után nagy eséllyel csak a kispadon kezd.
Denis Zakaria kapott egy ütést a legutóbbi fordulóban, néhány portál emiatt azt írja, kétséges a játéka, Valentino Lazaro továbbra sem teljesen egészséges.
A Dortmundnál az egész szezonra elveszítették Axel Witselt, Marcel Schmelzer már régóta lábadozik, Dan-Axel Zagadou és Thorgan Hazard szintén sérült. Gio Reyna már leülhetett a kispadra a Leverkusen ellen, nagy kérdés, hogy ő vagy Brandt fog kezdeni. Aki viszont biztosan nem kezd, de még csak a kispadra sem ülhet le, az Thomas Delaney, aki automatikus eltiltását tölti majd.
Nehéz megtippelni, mi lesz ezen a meccsen, egyik gárda sem a stabil teljesítményéről híres ebben a szezonban. Mivel mindkét csapat erős elől, ezért bízom a gólokban, még a hiányzók ellenére is. A tippem ezúttal egy over 2,5, ahogy ez közös meccseik többségénél lenni szokott…